Depilace cukrovou pastou

15.09.2018

Jedná se o nejšetrnější způsob depilace, kdy se chloupky i s jejich kořínky odstraňují po směru růstu chloupků, tudíž se netraumatizuje vlasový váček a lze se vyhnout jeho zánětu. Tato metoda odstraní i podélně zarostlé chloupky. Zaměřuji se na kompletní depilaci celého těla - v podpaží, rukou, nohou, zádech, tříslech a intimních partiích - brazilská depilace.

Vzhledem k tomu, že cukrová pasta přilne pouze ke chloupkům, stává se téměř bezbolestnou a lze tímto způsobem depilovat kteroukoliv část těla. Touto metodou lze odstranit chloupky  dlouhé min. 2-6 mm, proto Vaše pokožka může být stále hladká.

Depilační cukrová pasta se připravuje na bázi starověkých receptů. Pasta se připravuje výhradně z přírodních materiálů, neobsahuje žádné chemické prvky, barvivo či parfém. Depilační pasta se skládá pouze z cukru, citronu a vody.

Aplikace

Depilační cukrovou pastu kosmetička vmasíruje do pokožky proti směru růstu chloupků a vytrhne chloupky po směru růstu, proto je depilace téměř bezbolestná a nedochází k přetržení chloupků, ale k jejich vytržení i s kořínkem. Následně se místo ošetří podepilačním přípravkem.


Praktické informace

  • ideální délka chloupků pro depilaci je 0,5 cm (tzn. asi 10-12 dní předem neholit)
  • pokud jsou chloupky delší než 1cm, nanášení pasty  nepříjemně tahá a více bolí, doporučuji je zastřihnout na požadovanou délku
  • v den depilace na pokožku nenanášejte žádné parfemované přípravky ani krémy